Národní parky v Chorvatsku

Národní parky v Chorvatsku
Národní parky v Chorvatsku
Národní parky v Chorvatsku
Národní parky v Chorvatsku
Národní parky v Chorvatsku
Národní parky v Chorvatsku
  • Národní parky v Chorvatsku
  • Národní parky v Chorvatsku
  • Národní parky v Chorvatsku
  • Národní parky v Chorvatsku
  • Národní parky v Chorvatsku
  • Národní parky v Chorvatsku

Národní park Brijuni v Istrii

U západního istrijského pobřeží se nachází zajímavá skupina čtrnácti Brijunských ostrovů blízko Puly. Jejich celková plocha je 7,3 km2. většina z toho připadá na největší Ostrov - Veli (veliký) Brijun.

Národní park 'Kornati' v Severní Dalmácii

Kolik dní má rok, tolik je i Kornatských ostrovů, říká jedno z lidových rčení. Přestože jich tolik přece jen není, Kornati jsou nejčlenitější nebo „nejhustší“ skupina ostrovů v evropském Středomoří. Mají rozlohu 300 km2 a je jich 140, ostrovů, ostrůvků, útesů - jejich celková plocha je 69 km2.

Národní park 'Krka' u Šibeniku

Naše krasová řeka Krka se chlubí svou krásou. Hydrologické a geomorfologické podmínky vytvořily kolem řeky Krky překrásnou krajinu a tím i turisticko-rekreační možnosti. Pohled na tuto tyrkysovou řeku a báječné vodopády, kontrastující s okolním kamením, vás nadchne.

Národní park 'Mljet' v Jižní Dalmácii

národní park mljetZápadní třetina ostrova Mljetu o rozloze 31 km2 byla v roce 1960 vyhlášena za Národní park. Hlavním důvodem pro to byla výjimečná a specifická členitost pobřeží (Veliko a Malo Jezero) a bujný rostlinný svět, respektive zalesněnost této části ostrova. Kromě toho jsou zde cenné historické a kulturní památky.

Národní park 'Paklenica' nedaleko Zadru

V místech, kde se dvě hluboké rozsedliny - Velika a Mala Paklenica - zařizly do těla pohoří a kde se zachovaly jediné větší lesní komplexy na přímořské straně Velebitu, se nachází národní park Paklenica. Přírodní rysy Paklenice jsou geomorfologická, geologická, vegetační, krajinotvorná a faunistická specifika.

Národní park 'Plitvická jezera' – nejznámější NP v Chorvatsku

Plitvická jezera se nacházejí ve východní Lice mezi pohořími Mala Kapela a Lička Plješevica, přímo u staré silnice, která spojuje Záhřeb a Dalmácii. Název se vztahuje především na skupinu jezer a v širším slova smyslu i na okolní kraj. Celková rozloha jezer, které zdobí nádherné vodopády, je přibližně 2 km2.

Národní park 'Risnjak'

národní park risnjakV centru Gorského kotaru se nachází národní park Risnjak. Horský masiv Risnjaku (1528 m) dominuje nad severozápadní částí Gorského kotaru. Západně od Risnjaku se tyčí masiv Snježniku, na sever údolí Kupy, na východ pohoří Drgomalj a na jihu prochází kolem dálnice Záhřeb - Rijeka.

Národní park 'Sjeverni Velebit' na Kvarneru

Svými přírodními rysy Velebit jistě nejzajímavější pohoří v Chorvatsku, a to byl také důvod, proč byla jeho severní část v roce 1999 vyhlášena za národní park. Skalní masivy, lesy, horské louky, rokle a další krajinné útvary jsou stanoviště mnoha rostlinných a živočišných vrstev.

Newsletter - přihlášení k odběru

Uveďte vaši e-mailovou adresu, na kterou budete přijímat zprávy

Partner Apartmany385.CZ

Chorvatsko apartmány

Tvorba webových stránek WEB marketing - Správa webových stránek EasyEdit CMS