Potápění v Chorvatsku

Potápění v Chorvatsku
Potápění v Chorvatsku
Potápění v Chorvatsku
Potápění v Chorvatsku
Potápění v Chorvatsku
Potápění v Chorvatsku
  • Potápění v Chorvatsku
  • Potápění v Chorvatsku
  • Potápění v Chorvatsku
  • Potápění v Chorvatsku
  • Potápění v Chorvatsku
  • Potápění v Chorvatsku

TOP 10 potápěčských lokalit v Chorvatsku

Potápění v Rovinji – lokalita 'Baron Gautsch'

Potopte se a obdivujte se vraku lodi, Baron Gautsch'; jeho ztroskotání bylo jedním z největších neštěstí na Jadranu. Vrak se nachází v hloubce 28-40 m. Viditelnost je střídavá, mořské proudy mohou být silné, ale přesto je to jedna z nejzajímavějších lokalit. Potápění je dovoleno jen s registrovaným potápěčským centrem.

Potápění v okolí ostrova Cresu – lokalita 'Mali Ćutin'

U východního pobřeží ostrova Cresu se nacházejí dva ostrovy - Veli a Mali Ćutin. Potápí se do hloubky 32 metrů s návodním lanem a po 7 m se dostáváte do kaňonu hlubokého 26 metrů. Pestrý podmořský svět, hejna ryb, koráli, houby a další mořské organismy nabízejí zvláštní zážitky.

Potápění u Malého Lošinje – lokalita 'Katedrala'

Ostrov Premuda skrývá v hloubce 30 m jeskynní soustavu, která se nazývá Katedrala. Po 18 metrech se dostáváte do dvorany s otvorem na dně. Po 20 m se dostáváte do úzkého tunelu Dimnjak.. Bohatství a pestrost život v moři na této potápěčské lokalitě je zvláštní zážitek.

Potápění u místa Sali na ostrově Dugi otok – lokalita 'Kempanel'

potápění kampanel sali dugi otokK nalezení této lokality je potřeba mít mnoho zkušeností. Kempanel se nachází v hloubce 30 m, a průměr má jen 6 m. Ponor pokračuje do hloubky 55 m, ale je potřeba dávat pozor na silné proudy. Krása stěn Kempanelu a dolního plata z něj vytvářejí pravý mrakodrap ve středu Jadranu.

Potápění na ostrově Hvaru – lokalita 'Vodnjak kempanel'

Na hvarských Paklených ostrovech (Pakleni otoci) se v mořských hlubinách nachází Vodnjak kempanel. K ponoru se přijíždí lodí, spouštíte se po naváděcím lanu a po 10 m spatříte obelisk, a po dalších 40 m uvidíte jeho konec. V hloubce 35 m je 5 m dlouhý tunel, který doplňuje krásu kaňonu.

Potápění na dosah Brela – lokalita 'Vrulja'

Vrulja se nachází u Dubce, v místě, kde se útesy spouštějí i do 100 m pod hladinu. Na lokalitu se může dostat jen na lodi, po 20 m ponoru se dostanete k vertikální stěně, který se spouští do hloubky 30 m a tam váš čeká proud řeky Cetiny. Stěna se spouští dál do hloubky 100 m.

Potápění u ostrova Lastovo – lokalita 'Bijelac'

potápění bijelac ostrov lastovoOstrov Bijelac na povrchu vypadá jako celistvý ostrov, ale v hloubce 10 m až do 60 m se dělí na dvě části. Ponor probíhá z jihozápadní strany, takže je stěna u levého ramene, po 10 m se vchází do krátkého tunelu, dále do malé haly a štěrbinou do 55m.

Potápění u jižního pobřeží ostrova Mljetu – lokalita 'Lenga'

Kolem mysu Lenga na jižním pobřeží ostrova Mljetu se ponor provádí po zakotvení z vnitřní nebo z vnější strany mysu. Po dosažení stěny, která padá do hloubky 86 m, závisí na zkušenosti potápěče, do jaké hloubky bude pokračovat a zda bude ve větších hlubinách obdivovat kolonie červených korálů.

Potápění na ostrůvku Mrkanjac u Cavtatu – lokalita 'Mrkanjac'

Ostrůvek Mrkanjac ukrývá bohatý a pestrý život podmoří. K lokalitě se přijíždí na lodi a ponor se provádí s naváděcím lanem do hloubky 15 m, potom se stěna spouští do hloubky 50 m. Množství rostlinného a živočišného světa vděčí za svou existenci blízkosti otevřeného moře a proudů, které přicházejí ze Středozemí.

Potápění u ostrova Molunat – lokalita 'Kaiser Franz Josef'

Na dně moře u Prevlaky leží vrak křižníku Kaiser Franz Josef a jeho lokalitu není snadné objevit. Ponor se provádí s naváděcím lanem. Při dobré viditelnosti se vrak vidí už na 15 m a jeho prohlídku je nejlepší začít od stožáru.

Newsletter - přihlášení k odběru

Uveďte vaši e-mailovou adresu, na kterou budete přijímat zprávy

Partner Apartmany385.CZ

Chorvatsko apartmány

Tvorba webových stránek WEB marketing - Správa webových stránek EasyEdit CMS