Přírodní parky v Chorvatsku

Přírodní parky v Chorvatsku
Přírodní parky v Chorvatsku
Přírodní parky v Chorvatsku
Přírodní parky v Chorvatsku
Přírodní parky v Chorvatsku
Přírodní parky v Chorvatsku
  • Přírodní parky v Chorvatsku
  • Přírodní parky v Chorvatsku
  • Přírodní parky v Chorvatsku
  • Přírodní parky v Chorvatsku
  • Přírodní parky v Chorvatsku
  • Přírodní parky v Chorvatsku

Přírodní park Biokovo

Přírodní park Biokovo se vypíná jako obr na středodalmatském pobřeží nad Makarskou riviérou. Vrcholy na 1500 m, jejichž svahy padají do moře, vás volají k osvojení. Kromě krás přírody se můžeme na Biokovu obdivovat i kulturním a historickým památkám.

Přírodní park Kopački rit

přírodní park kopački ritKdo chce zažít opravdovou životní symbiózu a pozorovat boj o existenci mezi druhy, měl by se jet podívat do Kopačkého ritu. V těchto močálech mezi Drávou a Dunajem, zbytku Panonského moře, má své stanoviště více než 260 druhů ptáků

Přírodní park Lastovské ostrovy (Lastovsko otočje)

Důvod, proč se v této oblasti zachovala nedotčená příroda, je samozřejmě její vzdálenost od pevniny - cesta trvá čtyři hodiny. Členitost ostrovů, zeleň a bohaté folklorní dědictví obyvatel ostrovů byly důvodem, proč byly Lastovské ostrovy vyhlášeny za přírodní park.

Přírodní park Lonjsko polje

Východně od Záhřebu podél řeky Sávy se rozkládá přírodní park Lonjsko polje. Tato močálová oblast má rozlohu 506 km2 a stanoviště tam má 250 druhů ptáků. Střechy malebných dřevěných stavení, typických staveb zdejšího kraje, jsou domovem čápů a vesnice Čigoć byla prohlášena Evropskou čapí vesnicí.

Přírodní park Medvednica

Co je Boulogneský les pro Paříž a Vídeňský les pro Vídeňany, to je Medvednica pro Záhřeb. Nachází se 10 km severně od Záhřebu a celou svou délkou město chrání před severními větry. Nejznámější část Medvednice se táhne od Krapiny a Podsuseda do Kašinské cesty. Hlavní masiv je dlouhý 24 km a jeho nejvyšší vrchol je Sljeme (1033 m).

Přírodní park Telašćica

přírodní park telaščicaZáliv Telašćica je jeden z nejkrásnějších a největších zálivů na našem pobřeží; nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova Dugi otok, respektive ve středu východního pobřeží Jadranu. Délka zálivu je 8 km a šířka se pohybuje od 150 do 1500 m. Charakterizuje ho členitá pobřežní linie s 15 malými zátokami a 6 ostrůvků. Záliv Telašćica je chráněný před větry a je proto populární jako bezpečné kotviště a úkryt pro jachtaře.

Přírodní park Papuk

Slavonskou rovinu oživuje několik horských pásem, z nichž nejvyšší a nejkrásnější je masiv Papuku. Pramen Jankovac vytváří potok, který teče asi kilometr k strmým skálám, přes které padá známým Jankovačkým vodopádem, vysokým 17 m, do údolí jako potok Drenovac.

Přírodní park Učka

Učka, pohoří ve východní Istrii se táhne od jihovýchodních svahů Ćičarije do Plominské dragy. Z vrcholu Učky je nejlepší vyhlídka na celou Istrii, rijecký záliv, severní Jadran s ostrovy od Krku k ostrovu Dugi otok, na Gorski kotar a Velebit.

Přírodní park Velebit

Dva tisíce kilometrů čtverečních pohoří Velebit je chráněno jako přírodní park - je to největší chráněné území v Chorvatsku. Kromě přírodního parku jsou na Velebitu ještě dva národní parky - Paklenica a Severní Velebit, a UNESCO proto vyhlásilo celou oblast Velebitu za Světovou rezervaci biosféry.

Přírodní park Vransko jezero

Nedaleko od Biograda na moru se nachází největší jezero v Chorvatsku - Vransko jezero (3000 ha). Je mělké, průměrná hloubka jsou dva metry. U Vranského jezera hnízdí poslední středomořská kolonie různých druhů volavek.

Přírodní park Žumberak

Žumberak - Samoborsko gorje se nachází západně od Záhřebu. Jeho specifikou jsou hluboké kaňony, horské bystřiny plné vodopádů a louky plné květin. Ve výšce 1102 m se nachází Sv. Gera, nejvyšší vrchol Žumberka, kde žijí potomci Uskoků z města Senje.

Newsletter - přihlášení k odběru

Uveďte vaši e-mailovou adresu, na kterou budete přijímat zprávy

Partner Apartmany385.CZ

Chorvatsko apartmány

Tvorba webových stránek WEB marketing - Správa webových stránek EasyEdit CMS